Trwa ładowanie...
głosy
22-12-2016 09:56

Poseł PSL Krystian Jarubas liczył głosy? "Mnie tam wcale nie było!". Jarosław Kaczyński: to nieprawda

Poseł Krystian Jarubas z PSL miał rzekomo liczyć głosy podczas posiedzenia w Sali Kolumnowej, na którym przyjęto ustawę budżetową. Sam poseł jednak zaprzecza, by w ogóle wtedy był na sali. Wymieniona przez marszałka Sejmu Elżbieta Borowska z Kukiz'15 też oświadczyła, że nie liczyła głosów. Głos w sprawie zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński, mówiąc: - To nieprawda.

Poseł PSL Krystian Jarubas liczył głosy? "Mnie tam wcale nie było!". Jarosław Kaczyński: to nieprawdaŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4hngje
d4hngje

Ze stenogramu wynika, że Jarubas został powołany do liczenia głosów. Oto fragment:

"Marszałek: Do obliczenia głosów powołuję następujących posłów sekretarzy: Piotra Łukasza Babiarza - sektor 1, Elżbietę Borowską - sektor 2, Marcina Duszka - sektor 3, Małgorzatę Golińską - sektor 4, Krzysztofa Kubowa - sektor 5, Daniela Milewskiego - sektor 6, Piotra Olszówkę - sektor 7, Łukasza Schreibera - sektor 8, Artura Sobonia - sektor 9, Krystiana Jarubasa - sektor 10".

O tym, że przedstawiciel PSL był na sali miała pisać Joanna Lichocka z PiS. Potem odcięła się od tego.

Krystian Jarubas zamieścił oświadczenie w tej sprawie na Facebooku, a następnie na Twitterze.

"Głosy w Sali Kolumnowej podczas 33. posiedzenia Sejmu były liczone przez ośmiu posłów sekretarzy. Dwóch do tego wyznaczonych się nie stawiło" - zapewnił z kolei marszałek Sejmu Marek Kuchciński .

d4hngje

Kaczyński: wszystko było legalne

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany przez dziennikarzy w Białej Podlaskiej o to, że Jarubas i Borowska oświadczyli, że nie brali udziału w piątkowych głosowaniach w Sali Kolumnowej i nie liczyli głosów, powiedział: - Tych posłów nie było na sali. Zostali wyznaczeni jako sekretarze, ale nie przyszli, wobec tego wyznaczono innych. Nikt tutaj nie fałszował. Nie szukajcie dziury w całym. Wszystko było całkowicie legalne - powiedział prezes PiS. To, że nie było tam wszystkich posłów, to była ich decyzja - dodał.

PSL domaga się przeprosin

- Nieprawdą jest twierdzenie, że poseł Krystian Jarubas brał udział w piątkowym głosowaniu w Sali Kolumnowej; domagamy się sprostowania tych informacji, wycofania ich i przeprosin dla posła Jarubasa - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na briefingu prasowym w Sejmie podkreślił, że niestety wystąpienia niektórych posłów PiS-u nie przybliżają do porozumienia.

oprac. Katarzyna Bogdańska, Adam Przegaliński, Natalia Durman

d4hngje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hngje
Więcej tematów