Trwa ładowanie...

Poseł Przemysław Wipler nie był pod wpływem narkotyków podczas bójki z policjantami

Wyniki badania krwi na obecność substancji odurzających wykazały, że poseł Przemysław Wipler nie był pod wpływem narkotyków w czasie październikowej bójki z policją przed nocnym klubem w Warszawie - podaje RMF FM. Już wcześniej stwierdzono, że poseł miał 1,4 promila alkoholu we krwi.

Share
Poseł Przemysław Wipler nie był pod wpływem narkotyków podczas bójki z policjantami
Źródło: WP.PL
d1bk4la

Chodzi o zajście, do którego doszło pod koniec października przed jednym z warszawskich klubów. Według policji, Przemysław Wipler, obecnie poseł partii Polska Razem Jarosława Gowina, nie przedstawiając się i nie informując, że jest posłem, podszedł do dwójki interweniujących policjantów i zaatakował ich - słownie i fizycznie. Sam Wipler twierdzi, że został pobity przez policjantów, a gdy udało mu się wyciągnąć legitymację poselską, funkcjonariusze przestraszyli się sytuacji i przekazali go kolejnej ekipie policyjnej.

Na początku grudnia zajmująca się sprawą warszawska prokuratura okręgowa poinformowała, że śledczy chcą powołać biegłego, który pomoże uzyskać lepszy obraz z zabezpieczonego monitoringu, który zarejestrował zajście. Rzecznik prokuratury Przemysław Nowak mówił, że nagrania z monitoringu nie są dość wyraźne, stąd potrzeba powołania biegłego eksperta.

d1bk4la

W sprawie przesłuchano już wiele osób, w tym interweniujących policjantów i świadków zdarzenia, ale prokuratura nie wyklucza, że zostaną oni przesłuchani raz jeszcze. Prokurator zlecił też wykonanie stenogramów utrwalonych rozmów z innych miejsc niż z ulicy Mazowieckiej. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności prokuratura podejmie decyzję o ewentualnym wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Wiplerowi.

- Prokuratura nie podjęła decyzji o upublicznieniu monitoringu, bo nigdy na etapie postępowania przygotowawczego tego się nie robi - powiedział Przemysław Nowak. Śledztwo prowadzone jest pod kątem "używania przemocy wobec funkcjonariuszy publicznych w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej".

Źródło: RMF FM, IAR

d1bk4la

Podziel się opinią

Share
d1bk4la
d1bk4la
Więcej tematów