Trwa ładowanie...

Poseł PiS wygrał z żoną w sądzie. ”Nie było żadnego bicia, znęcania się czy ataku”

Poseł Łukasz Zbonikowski triumfuje. W Sądzie Okręgowym w Toruniu zapadł dla niego korzystny wyrok w głośnej sprawie naruszenia nietykalności cielesnej żony Moniki i wyrwania siłą telefonu. Oba postępowania umorzono. Wyrok jest prawomocny.

Share
Poseł PiS wygrał z żoną w sądzie. ”Nie było żadnego bicia, znęcania się czy ataku”
Źródło: Forum, fot: Tytus Żmijewski
d3t1u6f

O wyroku na swoim profilu na facebooku poinformował osobiście poseł Zbonikowski.

„Wczoraj Sąd Okręgowy w Toruniu w składzie trzech sędziów zakończył ostatecznie i prawomocnie absurdalny proces o rzekome naruszenie nietykalności. Umorzył sprawę (całkowicie a nie warunkowo )! Wyrok jest prawomocny.

"Odebranie telefonu żonie, która nagrywa męża wbrew jego woli nie ma żadnej szkodliwości społecznej !!” Kodeks karny Art. 1 § 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma. Nie stwierdzono żadnego bicia, znęcania czy ataku!

d3t1u6f

Gdzie są „rzetelni” dziennikarze??? Którzy od prawie trzech lat linczują mnie i wykonują samosądy ?! Kto przeprosi za tysiące niesprawiedliwych i krzywdzących mnie komentarzy ?!? Kto zrehabilituje za degradacje mnie w pracy i partii ?!? Kto ochroni moje dzieci przed morzem pomyj i hejtu jakie wylano na ich ojca w internecie ?!? Kto pomodli się za moją żonę o jej zdrowie psychiczne i by się opamiętała ? By po raz pierwszy zrozumiała, że teraźniejszość i przyszłość naszych dzieci jest ważniejsza od nienawiści jaką w sobie wyhodowała i którą pielęgnują w niej doradcy i znajomi niezależnie czy śpiewają psalmy czy nie – napisał Zbonikowski.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Facebook

O czwartkowy wyrok zapytaliśmy w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Potwierdził wersję posła.- W zakresie naruszenia nietykalności cielesnej zostało umorzone postępowanie. Podobnie w zakresie wyrwania telefonu komórkowego. Również postępowanie zostało umorzone ze względu na znikoma szkodliwość czynu Wyrok jest prawomocny – informuje nas Jarosław Szymczak, asystent rzecznika prasowego toruńskiego sądu.

Co o wyroku sądzi żona Monika Zbonikowska? - Nie jestem zadowolona z wyroku. Postępowanie umorzono z powodu niskiej szkodliwości czynu, ale czyn mojego męża został uznany. Nie uniewinniono go od zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej - powiedziała nam Zbonikowska.

Zobacz także: Joanna Schmidt o pamiętnym Sylwestrze: na Maderze jeszcze nie byliśmy

Chodzi o głośną sprawę sprzed kilku lat. Żona zarzuciła Zbonikowskiemu, że dwukrotnie: we wrześniu 2015 i lipcu 2016 roku naruszył jej nietykalność cielesną. W styczniu 2018 roku Sąd Rejonowy w Chełmnie uznał Zbonikowskiego za winnego częściowo jednego z tych czynów - z września 2015 roku - z tym zastrzeżeniem, że poseł nie uderzył żony w głowę, ale naruszył jej nietykalność cielesną, szarpiąc ją za rękę i ubranie podczas próby odebrania telefonu komórkowego. Jak podkreśliła przy tym sędzia: poseł działał w przekonaniu, że jest to jego telefon komórkowy, który wcześniej zaginął. Jednocześnie Zbonikowski został uniewinniony od zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej żony w 2016 roku.

d3t1u6f

To wina żony i teściowej

- Wyrok jest dla mnie bardzo dobry i korzystny. Sąd potwierdził, że nigdy nie uderzyłem żony, w żadną część ciała. Po drugie potwierdził, że całe zajścia to był wynik przygotowanych i sprowokowanych wydarzeń przez żonę i częściowo teściową. W tym wydarzeniu, gdzie miałem szczęście, że był monitoring, było wszystko jasne i oczywiste i nie można było przeczyć faktom - zostałem uniewinniony. W tym drugim, gdzie nie było obiektywnych nagrań, jest warunkowe umorzenie postępowania. Jedno jest pewne: nikt nie ma prawa mówić, że uderzyłem jakąkolwiek kobietę, co było wielokrotnie mi zarzucane przez wiele osób. To sąd kategorycznie stwierdził, że nic takiego nie miało miejsca. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem podejmę decyzję o odwoływaniu się od tego wyroku – mówił w styczniu Zbonikowski.

Według żony posła - Moniki Zbonikowskiej, wyrok "nie był do końca dla niej zrozumiały". - Wszystko to, co przedstawiłam w akcie oskarżenia, jest prawdą. Nie mam najmniejszych wątpliwości. Podtrzymuję swoje zeznania: mąż mnie uderzył - powiedziała.

Zarówno Zbonikowski jak i jego żona odwołali się od styczniowego wyroku do Sądu Okręgowego do Torunia. Czwartkowy wyrok kończy sprawę. Małżonkowie są w trakcie rozwodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t1u6f

Podziel się opinią

Share
d3t1u6f
d3t1u6f
Więcej tematów