Trwa ładowanie...
d1nzpkj
27-05-2016 09:08

Poseł PiS: więcej zawiadomień do prokuratury po audycie rządów PO-PSL

- Jest już około 40 zawiadomień do prokuratury po audycie w ministerstwach. Ta liczba może się zwiększyć - powiedział w programie "Gość poranka" w TVP Info poseł PiS Jarosław Krajewski. Jak dodał, sprawa rządowego audytu była niezwykle ważna, bo na jaw wyszło wiele "bulwersujących przypadków".

d1nzpkj
d1nzpkj

11 maja w Sejmie przedstawiono wyniki audytu rządów koalicji PO-PSL. Kolejni ministrowie nie pozostawili na swoich poprzednikach suchej nitki. Z podsumowania wynikało, że Polacy w sumie stracili 340 miliardów złotych.

Jak podkreślił Krajewski, rządzący "nie mogą mylić wydatków publicznych z wydatkami prywatnymi", co wielokrotnie zdarzało się za czasów rządów koalicji PO-PSL.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że do prokuratury wpłynęły już co najmniej 42 zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. - Ta liczba może się zwiększyć - powiedział polityk PiS. - W ramach audytu trwają analizy prawne kolejnych umów i kolejnych działań, które mogły być podejmowane niezgodnie z prawem. Takie sprawy powinny być jak najszybciej wyjaśnione, by uniknąć nieprawidłowości i patologii w strefie publicznej - wyjaśnił Krajewski. Dodał, że "na jaw wyszło wiele bulwersujących przypadków".

d1nzpkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nzpkj
Więcej tematów