WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Poseł Piotr Chmielowski wykluczony z Ruchu Palikota; przechodzi do SLD

Piotr Chmielowski został wykluczony z Ruchu Palikota - poinformowały władze partii. Chmielowski z trudem układał sobie współpracę z partią - uzasadniał Andrzej Rozenek. Chmielowski powiedział, że sam chciał wystąpić z partii i że przechodzi do SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Chmielowski (zdj. arch.)
Piotr Chmielowski (zdj. arch.) (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
WP

Zgodnie z uchwałą Zarządu Krajowego Ruchu Palikota, Chmielowski został wykluczony z partii ze względu na "brak lojalności" oraz "naruszenie podstawowych obowiązków, wynikających z członkostwa w RP".

Rzecznik RP Andrzej Rozenek powiedział, że powodem wykluczenia posła jest to, że "z trudem układał sobie współpracę i z zarządem, i z resztą partii". - Wynikiem było to, że praktycznie wszyscy działacze z jego regionu odeszli, informując, że nie są w stanie współpracować z taką osobą. Trudny to po prostu charakterologicznie człowiek, a poza tym człowiek, który nie zgadza się z fundamentami założeń programowych Ruchu Palikota - uzasadniał Rozenek.

W związku z tym - dodał - "nie widząc żadnej możliwości jakiejkolwiek zmiany ani współpracy po iluś tam rozmowach, które Janusz Palikot odbył z posłem Chmielowski postanowiliśmy zakończyć naszą współpracę".

WP

Już w lipcu decyzję o wykluczeniu Chmielowskiego ze swojego grona podjął klub Ruchu Palikota. Rzecznik partii Andrzej Rozenek mówił wówczas, że przyczyną takiej decyzji było "nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota" przez posła. Wśród przyczyn wykluczenia Chmielowskiego z klubu RP, Rozenek wymieniał wówczas także "trwałą niezdolność do współpracy i nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej".

Władze RP uzasadniając decyzję o wykluczeniu Chmielowskiego z partii, argumentowały, że nie zmienił on swojego zachowania i w "dalszym ciągu poddawał nieustannej krytyce program partii, a także jej statutowe organy". "Ponadto z posiadanych przez członków Zarządu Krajowego (RP) informacji, wynika że poseł Chmielowski w trakcie organizowanych spotkań namawia członków Ruchu Palikota do przejścia do innej partii politycznej" - czytamy w uchwale władz RP.

Rozenek pytany, czy pod hasłem "inna partia" kryje się SLD, potwierdził. - Tak, i robi to nadal i oczywiście takie jego prawo. On wybrał sobie taką drogę polityczną, trudno. Ale mimo wszystko można powiedzieć, że życzymy mu na tej nowej drodze powodzenia - powiedział rzecznik Ruchu.

Chmielowski powiedział, że sam chciał odejść z partii, ale władze partii uprzedziły jego ruch. - Ruch Palikota wykluczył mnie wcześniej, żebym nie zdążył wysłać pisma o rezygnacji z członkostwa w partii - powiedział.

WP

Poinformował też, że zmienia "barwy partyjne" i przechodzi na SLD. - Jestem człowiekiem, który pracuje w grupie, chcę działać tak, żebym miał przynajmniej jakieś mikrozaplecze, robienie akcji w pojedynkę nie jest łatwe. Chcę mieć jakąś przystań, koleżanki, kolegów, z którymi bym mógł coś wspólnie robić na szerszą skalę - mówił Chmielowski.

Dodał, że rozmawiał ze wszystkimi partiami, z wyjątkiem prawicowych i uznał, że "jest mu najbliższej do Sojuszu".

Polub WP Wiadomości
WP
WP