Trwa ładowanie...

Poseł Pięta nie obawia się protestów ws. ustawy aborcyjnej. "To grupa lewackich frustratów"

Stanisław Pięta z PiS deklaruje, że poprze projekt "Zatrzymaj Aborcję", który zakłada zakaz usuwania ciąży także w przypadku uszkodzenia płodu. Polityk nie rozumie, dlaczego zmiany w ustawie aborcyjnej miałyby wywołać niezadowolenie Polaków.

Share
Poseł Pięta nie obawia się protestów ws. ustawy aborcyjnej. "To grupa lewackich frustratów"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Chalimoniuk
d2w2h2i

- Poprę ten projekt. Uważam, że jest dobry, a chore dzieci zasługują na leczenie, a nie na prewencyjne zabójstwo - powiedział Pięta w rozmowie z reporterem Radia Zet. Nie wie jednak jak w sprawie nowelizacji ustawy zagłosują inni posłowie PiS.

Na pytanie o ewentualne protesty po wprowadzeniu ustawy Stanisław Pięta zareagował zdziwieniem. Poseł PiS nie krył swojej konsternacji.

- Zwolennicy zabijania dzieci będą protestować? Przeciwko czemu? Naprawdę uważa pan, że to będzie jakiś duży protest? Być może przyjdzie grupa jakichś lewackich frustratów, ale to wszystko - przekonywał.

d2w2h2i

Rzeczywistość może jednak przerosnąć wyobrażenia posła Pięty. Świadczy o tym m.in. 90 tys. podpisów, które w ciągu godziny w sprawie zakazu aborcji zebrała Akcja Demokracja. 23 marca w Warszawie odbędzie się protest zorganizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Na Facebooku udział w "Czarnym Piątku" zadeklarowało już ponad 30 tys. osób. W środę strajk ostrzegawczy mają natomiast rozpocząć studenci Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz także: Nowa strategia opozycji! Tak chcą dojść do władzy?

d2w2h2i

Podziel się opinią

Share
d2w2h2i
d2w2h2i
Więcej tematów