Trwa ładowanie...
d25ixq2

Poseł Kukiz '15 Piotr Apel w Nowoczesnej? Mamy jego komentarz

.Nowoczesna szuka sposobu, by odzyskać status klubu parlamentarnego. Jednym z nich mogłoby być "wypożyczenie" posła z innego klubu. Paweł Rabiej wskazał, że taką osobą mógłby być Piotr Apel z Kukiz '15. Mamy komentarz posła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Kukiz '15 Piotr Apel przejdzie do ugrupowania Katarzyny Lubnauer?
Poseł Kukiz '15 Piotr Apel przejdzie do ugrupowania Katarzyny Lubnauer? (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d25ixq2

"Zastanawiam sie, czy K'15 nie powinien "pożyczyć" Nowoczesnej jednego posła :-). Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub. Poważnie" - napisał w środę na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz. Zapytał się też internautów, co o tym sądzą. dzień pózniej poinformował jednak, że musiałby sam siebie "wypożyczyć" Nowoczesnej. Bo żaden z posłów Kukiz '15 nie jest zaintersowany przejściem do tego ugrupowania.

Tymczasem, jak wynika z informacji RMF FM szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer chciałaby przyjąć posła z Kukiz '15. W sejmowych kuluarach mówi się, że tą osobą mógłby być poseł Piotr Apel.

- Nowoczesna przyjęłaby posła Kukiz’15, żeby utrzymać klub parlamentarny - stwierdził w programie "Rzecz o Polityce" Paweł Rabiej. - Z wieloma posłami, jeśli chodzi o idę jest nam po drodze. Z Piotrem Aplem rozmawiamy na przykład o bardzo wielu różnych kwestiach, które nas ideowo łaczą - wskazał wiceprezydent Warszawy.

Co na ten temat ma do powiedzenia sam zainteresowany? - To absolutny fake news - powiedział WP poseł Piotr Apel. - Nikt ze mną na ten temat nawet nie rozmawiał - dodał. Pytany, czy gdyby otrzymał taką propozycję, byłby gotów zasilić szeregi .Nowoczesnej odparł pytaniem na pytanie: "Ale czemu miałoby to służyć?". - Nie wyznaję takich poglądów co .Nowoczesna. Taki zabieg miałby więc jedynie techniczny charakter - tłumaczył WP poseł.

d25ixq2

Piotr Apel przyznał, że żal mu 'Nowoczesnej. - Sytuacja zmierza do duopolu, to zagrożenie dla demokarcji. Ale to nie jest problem Kukiz '15. Nowoczesna musi go sama rozwiązać - dodał.

Klub .Nowoczesnej liczył ostatnio - po usunięciu z niego posła Piotra Misiły - 21 posłów. Po tym, jak w środę Kamila Gasiuk-Pihowicz i sześciu innych posłów .N wstąpiło do Klubu Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, zostało w nim ich zaledwie 14. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć, gdyż zgodnie z regulaminem Sejmu powinien liczyć ich co najmniej 15.

By utrzymać istnienie klubu - jak przypomina RMF FM - szefowa Nowoczesnej szukała pomocy u ludowców. Bezskutecznie. Rozmawiała też z Grzegorzem Schetyną, w piątek ma się z nim spotkać ponownie.

d25ixq2

Podziel się opinią

Share
d25ixq2
d25ixq2
Więcej tematów