Trwa ładowanie...

Pościg w Nadarzynie. Uciekający mężczyzna zginął od policyjnej kuli

Kierowca skradzionego busa podczas pościgu taranował radiowozy. Policjanci oddali kilkanaście strzałów, z czego część trafiła w pojazd. Ścigany mężczyzna zmarł w szpitalu. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że przyczyną śmierci była rana postrzałowa.

Pościg w Nadarzynie. Uciekający mężczyzna zginął od policyjnej kuliŹródło: Materiały prasowe, fot: Komenda Stołeczna Policji
d408up8
d408up8

Jak dowiedziało się RMF FM, bezpośrednią przyczyną śmierci Adama Z. była rana postrzałowa, która spowodowała krwotok wewnętrzny. Stwierdzono też powierzchowne obrażenia głowy, rąk i nóg.

W śledztwie teraz będzie badany wątek nieumyślnego spowodowania śmierci 21-letniego mężczyzny. Zostaną powołani biegli, a dzięki ich ustaleniom będzie można stwierdzić, który z policjantów oddał śmiertelny strzał.

Według informacji radia, na tym etapie śledztwa nie można stwierdzić, że podczas pościgu doszło do nieprawidłowości.

Zobacz też: Spektakularny pościg za złodziejem samochodów. Kierowca mknął z olbrzymią prędkością, lekceważąc wszelkie przepisy

Pościg za kierowcą busa

W akcji w weekend brało udział 10 radiowozów. Wszystko się zaczęło się od tego, że 21-letni kierowca busa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Wcześniej zgłoszono kradzież auta na terenie Żyrardowa.

d408up8

Kierowca uciekał przez trzy powiaty, taranował radiowozy, w końcu wjechał w ślepą uliczkę. Mężczyzna zdecydował się ponownie staranować policyjne samochody, ale to się mu nie udało. Przejechał jeszcze kilka metrów i uderzył w drzewo. W akcji zostało rannych czterech policjantów.

google maps
Źródło: google maps

Mężczyzna, który zmarł w szpitalu kilka godzin po zakończeniu pościgu był wcześniej znany policji z powodu kradzieży samochodów i rozbojów. Toczyło się wobec niego sześć postępowań za kradzieże samochodów w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie.

d408up8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d408up8
Więcej tematów