Trwa ładowanie...
dftxa2a

Porwano sześciu pakistańskich pracowników Geofizyki Kraków

• Pakistańscy pracownicy polskiej firmy Geofizyka Kraków zostali porwani w Pakistanie • O porwaniu doniosły źródła wojskowe • Los pracowników jest dotąd nieznany, nikt nie przyznał się do tego czynu • MSZ: wśród porwanych nie ma polskich obywateli
Share
dftxa2a

Pracownicy firmy Geofizyka Kraków zostali wyciągnięci z samochodów na drodze niedaleko miasta Drazinda, około 80 km na północny zachód od miasta Dera Ismail Khan w Pakistanie - poinformowało źródło wojskowe. Ich los jest nieznany. Porwani to Pakistańczycy.

Wśród porwanych w Pakistanie pracowników Geofizyki Kraków nie ma polskich obywateli - poinformowała rzeczniczka MSZ Joanna Wajda. Jak dodała, polska placówka w Pakistanie monitoruje sprawę na bieżąco.

Na razie nikt nie przyznał się do porwania. W przeszłości bojownicy z ekstremistycznej grupy pakistańskich talibów porywali ludzi dla okupu lub w zamian za uwolnienie z więzień swych towarzyszy.

dftxa2a

We wrześniu 2008 roku Piotr Stańczyk, polski inżynier pracujący dla Geofizyki Kraków, został porwany przez pakistańskich talibów niedaleko miasta Atak w północnym Pakistanie, a kilka miesięcy później ekstremiści dokonali jego dekapitacji.

Geofizyka Kraków to firma świadcząca usługi na rzecz poszukiwań złóż węglowodorów (gazu ziemnego i ropy naftowej). Na stronie internetowej firmy figuruje oświadczenie, że dnia 1 sierpnia 2016 podjęto decyzję o rozwiązaniu Spółki Geofizyka Kraków SA. i spółka została postawiona w stan likwidacji.

(oprac. Bartosz Lewicki)

dftxa2a

Podziel się opinią

Share
dftxa2a
dftxa2a
Więcej tematów