Trwa ładowanie...
Poruszający apel Janiny Ochojskiej: pomóżmy tym ludziom przetrwać zimę

Poruszający apel Janiny Ochojskiej: pomóżmy tym ludziom przetrwać zimę

W sobotę 25 kwietnia w Nepalu, niecałe 50 kilometrów od Katmandu, doszło do największego od dekad trzęsienia ziemi w tym kraju. - Skala zniszczeń jest ogromna - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prezes PAH, Janina Ochojska. Zginęło prawie osiem tysięcy osób, ponad 16 tysięcy zostało rannych, nieporównywalnie więcej straciło dobytek całego życia i dach nad głową. Szacuje się, że w wyniku trzęsienia ucierpiało ponad osiem milionów osób.

Share
d1pnii9

Świat ruszył z pomocą. Błyskawicznie zareagowała Polska Akcja Humanitarna. Organizacja wysłała wolontariuszy, którzy docierali w najodleglejsze zakątki Himalajów. Często tam, gdzie nikt inny nie był w stanie dotrzeć. Współpracownicy PAH-u wozili żywność i budowali tymczasowe schronienia. W trzy miesiące po tragedii, wiadomo jednak, że to nie wystarczy.

- Nadal potrzebna jest pomoc – podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską Janina Ochojska. – Proszę, pomóżmy tym ludziom przetrwać zimę – apeluje założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

Ruszyła „Wirtualna Polska Akcja Humanitarna #logujemysiedlanepalu”. Użytkownicy WP Poczty, Wirtualna Polska i Polska Akcja Humanitarna wspólnie odbudują szkołę w zniszczonym przez żywioł Nepalu. By pomóc dzieciom, wystarczy logować się do WP Poczty. Akcję można także wesprzeć, dokonując dowolnej wpłaty za pośrednictwem formularza PAH.

Amanda Siwek, Wirtualna Polska

d1pnii9

Podziel się opinią

Share
d1pnii9
d1pnii9
Więcej tematów