Trwa ładowanie...
d12uvyg
d12uvyg

Poruszająca historia chłopca z Syrii. Film

Wojna w Syrii trwa już ponad trzy lata, a sytuacja najmłodszych Syryjczyków od samego początku jest dramatyczna. Już 1,2 mln dzieci zostało zmuszonych do opuszczenia kraju,
a ponad 4,2 mln musiało uciekać w inne części Syrii. Całe ich dotychczasowe życie przewróciło się do góry nogami. Straciły swoich rodziców, dach nad głową, szkołę. Cierpią
z powodu chorób, niedożywienia, chłodu, narażone są na przemoc, wykorzystanie
i zaniedbanie. Tęsknią za domem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d12uvyg

W sieci pojawił się poruszający film, na którym chłopiec z Syrii apeluje o pokój. W niezwykły sposób opowiada swoją historię. Z kartek, które pokazuje, dowiadujemy się między innymi, że zginął jego brat. Chłopiec nie może sobie z tym poradzić i nie rozumie, dlaczego się tak stało. Widział zwłoki brata, rozpacz matki i wciąż się boi. Pragnie normalnego życia i pokoju.

UNICEF i Unia Europejska rozpoczęły kampanię "Głos Dzieci", w której Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, apeluje o wsparcie dla dzieci dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

- Musimy być otwarci na wołanie dzieci. Użyczcie im swojego głosu, powiedzcie swoim bliskimi znajomym, że na całym świecie są dzieci, które czekają na naszą pomoc i zainteresowanie. Pomóżcie nam opowiedzieć ich historię. Wasz głos jest dla tych dzieci bezcenny - zachęca Lewandowski.

d12uvyg

Podziel się opinią

Share

d12uvyg

d12uvyg
Więcej tematów