Trwa ładowanie...

Poroszenko zwołuje szefów resortów siłowych ws. zestrzelenia samolotu

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał na konsultacje szefów resortów siłowych w związku z zestrzeleniem w nocy z piątku na sobotę przez prorosyjskich separatystów wojskowego samolotu transportowego, w wyniku czego zginęło 49 żołnierzy. Szef państwa ogłosił niedzielę dniem żałoby narodowej. Zapowiedział też "stosowną odpowiedź" terrorystom.

Share
Poroszenko zwołuje szefów resortów siłowych ws. zestrzelenia samolotu
Źródło: AFP, fot: Sergei Supinsky
d3sy2rn

"Wszyscy związani z tym cynicznym aktem terroryzmu na wielką skalę muszą zostać ukarani. Ukraina potrzebuje pokoju. Terroryści otrzymają jednak stosowną odpowiedź" - głosi oświadczenie Poroszenki opublikowane przez jego służby prasowe.

Transportowy Ił-76 został zestrzelony podczas podejścia do lądowania na lotnisku w Ługańsku na wschodzie Ukrainy. Rzecznik operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow powiedział, że dokładne dane na temat pasażerów będą opublikowane na podstawie wyników pracy grupy ratowniczo-dochodzeniowej. - Na razie możemy mówić o 49 zabitych - zaznaczył.

Wcześniej władze podały, że zestrzelony samolot przewoził żołnierzy, sprzęt wojskowy i żywność. Podczas lądowania w Ługańsku został zestrzelony przeciwlotniczym pociskiem kierowanym.

d3sy2rn

Podziel się opinią

Share
d3sy2rn
d3sy2rn
Więcej tematów