Trwa ładowanie...
dxsplj3

Poparcie PiS wciąż rośnie. Najnowszy sondaż pogrąża PO

Według najnowszego sondażu GfK Polonia PiS ma 49% poparcia, podczas gdy PO zaledwie 30% - informuje fakt.pl. Różnica między obiema partiami wzrosła więc o kolejne 5 pkt procentowych – do 19 punktów - cieszą się politycy PiS, którzy podkreślają, że z ludźmi Kukiza w takim układzie mogliby zmienić konstytucję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poparcie PiS wciąż rośnie. Najnowszy sondaż pogrąża PO
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
dxsplj3

Badanie przeprowadzone było 10 dni temu metodą wywiadów bezpośrednich przez firmę GfK Polonia dla "Faktu". Sondaż nie był dotąd publikowany.

Taki wynik dałby PiS 250 miejsc w Sejmie. Gdyby zawiązało sojusz z ugrupowaniem Pawła Kukiza, mogłoby sobie zapewnić 311 głosów w tej izbie parlamentu. Do zmiany konstytucji potrzebne jest 307 głosów.

Takie wyniki i tendencja oznaczają, że jesienne wybory stają się powoli już nie kwestią „czy PiS będzie rządziło” ani nawet „z kim będzie rządzić”, ale czy wyborcy 25 października dadzą większość siłom, które chcą zmieniać konstytucję - podkreśla "Fakt".

Politycy PiS do sondaży podchodzą jednak dość sceptycznie. – Nie ekscytujemy się sondażami. Pamiętamy, jak Platformę zgubiła pycha – dodaje rzecznik sztabu PiS Marcin Mastalerek

dxsplj3

Podziel się opinią

Share

dxsplj3

dxsplj3
Więcej tematów