Trwa ładowanie...
d2odqi5

Ponowny proces Renaty Beger

W Sądzie Rejonowym w Pile ma się ponownie rozpocząć proces Renaty Beger. Była posłanka Samoobrony oskarżona jest o fałszerstwa wyborcze w kamapanii parlamentarnej w 2001 roku. Zdaniem prokuratury, świadomie przedłożyła wtedy Okręgowej Komisji Wyborczej w Pile tzw. listy poparcia, na których sfałszowano podpisy i umieszczono dane osób bez ich wiedzy i zgody.

d2odqi5
d2odqi5

Proces byłej posłanki prowadzony będzie drugi raz ze względów proceduralnych. Sąd Okręgowy w Poznaniu, po zapytaniu skierowanym do Sądu Najwyższego, stwierdził, że Sąd w Pile w czerwcu 2006 roku wydał wyrok jednoosobowo, a powinien w trzyosobowym składzie. Tymczasem od lata tego roku obowiązują nowe przepisy i powtórny proces będzie prowadzony także jednoosobowo - dowiedziało się Radio Merkury.

Posłanka Renata Beger w pierwszym procesie skazana została na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 30 tysięcy złotych grzywny oraz zwrot 54 tysięcy złotych kosztów sądowych.

Pierwszy proces byłej parlamentarzystki trwał od listopada 2004 roku do czerwca 2006 roku. Sąd przesłuchał lub odczytał zeznania ponad 1700 świadków i poszkodowanych, którzy zaprzeczali, że udzielili poparcia i udostępnili swe dane osobowe Renacie Beger.

d2odqi5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2odqi5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj