Trwa ładowanie...
d22iz6g

Ponowne pozwy za pracę na rzecz III Rzeszy?

Jeżeli wypłaty odszkodowań za pracę na rzecz III Rzeszy nie rozpoczną się niebawem, to możliwe jest ponowne wnoszenie pozwów przeciwko niemieckim firmom - uznali uczestnicy czwartkowej konferencji poświęconej temu problemowi.

Share
d22iz6g

W spotkaniu wzięły udział m.in. fundacje odszkodowawcze z Czech, Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Żydowska Konferencja Roszczeniowa. Przybył także generalny pełnomocnik niemieckiej fundacji odszkodowawczej ds. kontaktów z organizacjami partnerskimi - Guenter Saathoff.

Według nas nadszedł już czas, kiedy należy potwierdzić istnienie pokoju prawnego - podkreśliła przedstawicielka Żydowskiej Konferencji Roszczeniowej. Opinię tę podzielił przedstawiciel Ukrainy, który zagroził, że jeżeli wypłata nie ruszy przed wakacjami, to mogą być problemy z pozwami przeciwko Niemcom.

Według szefa polskiej Fundacji - Bartosza Jałowieckiego, sędziowie odrzucali pozwy, ponieważ miało dojść do wypłat odszkodowań. Jeżeli nie dochodzi do wypłat, to można się spodziewać, że te pozwy będą wracać - uważa. Jego zdaniem, jeżeli proces wypłaty będzie się przeciągał, to sędziowie mogą uznać, że poza drogą sądową dla ofiar nie ma innej nadziei. Jałowiecki uważa jednak, że proces odszkodowawczy dobiega końca.

Reprezentujący Niemcy Saathoff zapewnił zebranych, że wszystkie kluby w niemieckim parlamencie opowiadają się rozpoczęciem wypłat odszkodowań jeszcze przed wakacjami. (and)

d22iz6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22iz6g
Więcej tematów