Trwa ładowanie...
d2f5ghr

Ponad tonę kokainy przechwycono na jachcie

Władze hiszpańskie przechwyciły wenezuelski jacht z 1,2 tony kokainy na pokładzie. Sześciu pasażerów zostało aresztowanych. To druga w ciągu miesiąca konfiskata uderzająca w handlarzy narkotyków z Kolumbii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
jacht u wybrzeża
jacht u wybrzeża (Youtube.com, Fot: N-tertainmnt)
d2f5ghr

Podczas pierwszej operacji 4 maja skonfiskowano 2,4 tony kokainy na pokładzie innego statku pod wenezuelska banderą na Atlantyku i aresztowano siedmiu członków wenezuelskiej załogi.

W ramach tego samego dochodzenia okazało się, że handlarze narkotyków mają drugi jacht z dużą ilością narkotyków przeznaczonych na rynek hiszpański i europejski.

Jacht został przechwycony 4 czerwca na wodach międzynarodowych Atlantyku, około 1300 km od Wysp Kanaryjskich. Był w drodze do Hiszpanii. Według hiszpańskiego ministerstwa, w operacji współpracowały amerykańska agencja antynarkotykowa (DEA) oraz brytyjska agencja ds. walki z przestępczością (NCA).

d2f5ghr

Skonfiskowany ładunek należał do mającej siedzibę w Kolumbii sieci handlu narkotykami, która próbowała przemycić go dla hiszpańskiej organizacji. W ostatniej operacji kokaina była umieszczona w 40 skrzynkach połączonych ze sobą drutem i umocowanych do dwóch kotwic.

Dwóch członków załogi, którzy próbowali wrzucić ładunek do morza, zostało zatrzymanych wraz z czterema innymi osobami na pokładzie. W Wenezueli aresztowano siódmą osobę, bezpośrednio związaną z wysyłką narkotyków i finansowaniem przemytu.

d2f5ghr

Podziel się opinią

Share
d2f5ghr
d2f5ghr