Trwa ładowanie...
d2ww364

Ponad 800 projektów zgłoszono do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek upłynął termin zgłaszania projektów do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnym przeliczeniu jest ich 807, czyli o ponad 300 więcej niż w roku ubiegłym.
Share
Ponad 800 projektów zgłoszono do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
Źródło: WP, Fot: Michał Dzierżak
d2ww364

W poniedziałek, 9 marca, o północy minął termin zgłaszania projektów, które miałyby zostać objęte tegoroczną, trzecią już edycją Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Napłynęła ich rekordowa ilość – 807, jednak jak zapewnia Bartłomiej Świerczewski z Urzędu Miasta, doliczyć trzeba będzie również wnioski wysyłane pocztą, które będą spływać jeszcze przez kilka dni.

To o ponad 300 więcej niż w roku ubiegłym, gdy do WBO napłynęło 481 projektów. Teraz propozycje złożone przez mieszkańców przejdą weryfikację dokonaną przez merytoryczne jednostki Urzędu Miasta. Weryfikacja potrwa do końca maja, a następnie liderzy-pomysłodawcy projektów, będą zapraszani na konsultacje ze specjalistami, którzy pomogą dopracować lub poprawić złożony projekt. W poprzednich latach część projektów nie przeszła pozytywnie weryfikacji i została odrzucona.

Najwięcej projektów w tym roku dotyczy utworzenia terenów rekreacyjnych oraz szeroko pojętych inwestycji drogowych. Po 11 marca na stronie wroclaw.pl/wbo zostanie utworzona pełna lista zgłoszonych do WBO projektów wraz z mapą.

d2ww364

Niestety, choć mieszkańcy coraz chętniej proponują i decydują, co chcieliby zmienić we Wrocławiu, to jednak kwota budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego nie wzrosła. Do dyspozycji wciąż będzie 20 mln zł.

Głosowanie nad projektami zaplanowane jest na przełom września i października 2015 r.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ww364

Podziel się opinią

Share
d2ww364
d2ww364
Więcej tematów