Trwa ładowanie...
dpz04vb

Ponad 141 mln zł na restrukturyzację służby zdrowia

Ponad 141 mln zł - tyle Ministerstwo Finansów
proponuje przekazać na program restrukturyzacji samodzielnych
publicznych zakładów opieki zdrowotnej w tym roku.

Share
dpz04vb

Wstępna decyzja Ministerstwa Finansów polega na tym, że zwolniona zostanie z blokady suma 141 mln 738 tys. zł i o niej wiadomo, że zostanie rozdysponowana - powiedziała wiceminister finansów Elżbieta Hibner marszałkom województw. Kwota to około jedna trzecia środków, zaplanowanych na restrukturyzację samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Hibner dodała, że ta kwota nie zostanie pomniejszona, ale nie wie, czy zostanie powiększona i o ile. Wiceminister finansów poinformowała, że ewentualne decyzje zależą od stanowiska rządu i są związane z zablokowaniem wydatków.

W czwartek, podczas pierwszego dnia obrad Konwentu Marszałków Województw RP, uczestnicy spotkania dyskutowali z przedstawicielami resortu finansów i zdrowia na temat finansowania, restrukturyzacji oraz prywatyzacji SP ZOZ. Dyskusję zdominowała kwestia gwarancji finansowej ze strony rządu przekazania samorządom pieniędzy na realizację programów restrukturyzacyjnych SP ZOZ.

Marszałkowie zapowiedzieli, że są skłonni przygotować stanowisko, w którym będą domagać się od rządu gwarancji na przekazanie im przynajmniej zadeklarowanej sumy. Ich zdaniem, ta kwota powinna pokryć przede wszystkim koszty odpraw pracowniczych - bo to jest priorytet, z którym zgodziła się Hibner.

Zbigniew Kuźmiuk, przewodniczący Konwentu i marszałek województwa mazowieckiego, powiedział, że marszałkowie otrzymali tylko wstępne informacje, że pełnego finansowania programu restrukturyzacji w ochronie zdrowia i kontraktów regionalnych raczej nie będzie.

Zdaniem Kuźmiuka, decyzje w tej sprawie będą miały charakter polityczny więc należy się przygotowywać do ograniczenia w wydatkach. (jask)

dpz04vb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpz04vb
dpz04vb
Więcej tematów