Trwa ładowanie...
IAR

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - wielka uliczna zbiórka darów

W ostatnią niedzielę listopada organizowana jest ogólnopolska uliczna zbiórka darów w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Artykuły na paczki świąteczne dla dzieci będzie zbierać kilkaset sztabów wolontariuszy z małych miejscowości i dużych miast. Centrum akcji znajduje się w Lublinie, ale dary będą zbierane także w Warszawie, Rzeszowie, Stalowej Woli, Kutnie i wielu innych miejscowościach.
Share
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - wielka uliczna zbiórka darów
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2rov1z

Wolontariusze będą zbierać zabawki, słodycze, artykuły szkolne, kosmetyki dziecięce, książki ciepłą odzież, ale także długoterminową żywność i środki czystości. W Warszawie zbiórkę darów koordynuje mokotowskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, przy ulicy Konduktorskiej, tam także można przynosić podarunki. Sztab akcji działa także w siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85. Wszyscy wolontariusze mają identyfikatory ze zdjęciem, a jeżeli ktoś nie jest osobą pełnoletnią - ma żółtą plakietkę "Przyjaciel akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Podstawową zasadą akcji jest to, że wolontariusze przyjmują wyłącznie dary rzeczowe, nie pieniądze. Podarunki trafią do dzieci z ubogich rodzin, podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych czy ośrodków opiekuńczych.

Informacje o najbliższych miejscach zbiorki darów można znaleźć na stronie internetowej www.pdpz.pl, można skorzystać także z bezpłatnej infolinii 800 600 650.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę ma już długą historię. Zbiórka darów jest organizowana w tym roku 23. W tym czasie - dzięki zaangażowaniu inicjatorki akcji Ewy Dados z Radia Lublin oraz setek wolontariuszy - co roku udaje się pomoc tysiącom dzieci. W ubiegłym roku prezenty indywidualne otrzymało ponad 14 tysięcy dzieci, a wsparcie dotarło również do ponad 15 tysięcy rodzin wielodzietnych i wielu placówek opieki nad dziećmi.

d2rov1z

Podziel się opinią

Share
d2rov1z
d2rov1z
Więcej tematów