Trwa ładowanie...
d2xgp4x
pies

Pomorskie: 8 miesięcy więzienia za skatowanie i próbę zabicia psa

Na karę 8 miesięcy bezwzględnego więzienia Pucki Wydział Zamiejscowy Sądu Rejonowego w Wejherowie skazał dwóch mężczyzn, oskarżonych o brutalne znęcanie się nad psem i próbę jego zabicia. Wyrok nie jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomorskie: 8 miesięcy więzienia za skatowanie i próbę zabicia psa
(PAP, Fot: Adam Warżawa)
d2xgp4x

Skazani to mieszkańcy Władysławowa

Jak poinformował rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski, skazani to mieszkańcy Władysławowa. Jeden z mężczyzn, 53-letni Janusz P., został skazany za usiłowanie zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, a drugiego z mężczyzn - 51-letniego Janusza P. - skazano za podżeganie do uśmiercenia zwierzęcia.

O sprawie zrobiło się głośno pod koniec czerwca 2016 roku, kiedy małżeństwo spacerujące ulicami Władysławowa usłyszało skomlenie psa. Zwierzę było zakopane pod stertą gruzu. Niespełna dwuletni pies Odi został przewieziony w krytycznym stanie do weterynarza. Czworonoga udało się uratować.

d2xgp4x

Mocą wyroku skazani muszą też zapłacić po 5 tysięcy złotych nawiązki na rzecz OTOZ Animals, które było oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie. Obaj zostali częściowo obciążeni kosztami postępowania. Ponadto sąd zakazał obu mężczyznom posiadanie zwierząt przez okres pięciu lat.

Skatowali i porzucili w gruzowisku

Według śledczych, oskarżeni najpierw skatowali zwierzę, a następnie porzucili je w gruzowisku. Ich proces trwał od września 2016 roku Na pierwszej rozprawie sąd wyłączył jej jawność z uwagi na drastyczne treści wyjaśnień oskarżonych.

Tydzień temu na ostatniej rozprawie oskarżeni mężczyźni stawili się w sądzie pijani - mieli w wydychanym powietrzu ok. dwóch promili alkoholu. Sąd ukarał ich za to 10-dniowym aresztem.

d2xgp4x

Podziel się opinią

Share

d2xgp4x

d2xgp4x
Więcej tematów