Trwa ładowanie...
d49u31c
d49u31c

"Polskie Słowiki" chórem Unii Europejskiej

Wojciech A. Krolopp Chór "Polskie Słowiki" - jako pierwszy polski zespół wokalny, został wyróżniony tytułem "Chór Unii Europejskiej - Ambasador Kultury". Jeszcze w tym tygodniu wyróżniona grupa rozpocznie jubileuszowe 200. zagraniczne tournee.
Share
d49u31c

Traktuję to jako duże wyróżnienie, doceniono nasze walory artystyczne. Cieszy mnie to, że zanim Polska wejdzie do Unii Europejskiej - do Europy, i to w wielkim stylu, wchodzi polska kultura - powiedział w poniedziałek dyrektor "Polskich Słowików" - Wojciech A. Krolopp.

Tytuł "Chór Unii Europejskiej - Ambasador Kultury" został przyznany przez Zarząd Fundacji Chórów Unii Europejskiej. Takim samym wyróżnieniem uhonorowano jeszcze dwa inne europejskie zespoły: z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie jest wręczane na trzy lata i może zostać przyznane powtórnie.

Oficjalnie po raz pierwszy z nowym tytułem chór wystąpi 28 maja br. w katedrze Dome des Invalidies. Prócz tego występu chór Wojciecha A. Kroloppa zaśpiewa w Bazylei, Arlesheim, Basel, Hillegom i Alheim.

d49u31c

"Polskie Słowiki" zaprezentują przede wszystkim utwory polskich kompozytorów: Mikołaj Zieleńskiego, Andrzeja Koszewskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

Wyróżniony zespół został założony 55 lat temu, przez Jerzego Kruczewskiego w Poznaniu. Chór ma na swym koncie ponad 2000 koncertów w Polsce i 35 krajach 4 kontynentów.

Na trasie występów "Polskich Słowików" znalazły się najwspanialsze sale koncertowe od nowojorskiej Carnegie Hall, berlińskiej Filharmonii po wiedeńską sali Musikverein, czy amsterdamski Teatr Królewski "Carré". (and)

d49u31c

Podziel się opinią

Share
d49u31c
d49u31c
Więcej tematów