Trwa ładowanie...
d3wedau

Polski rząd pobił rekord UE. Mamy najwięcej wiceministrów

Po rekonstrukcji rządu liczba wiceministrów wzrosła do 100. Chociaż zwolennikiem redukcji etatów w ministerstwach jest Mateusz Morawiecki, a miesiąc temu kroki w jej kierunku zapowiadał Jarosław Gowin, liczba stanowisk ministerialnych pozostaje wysoka jak nigdy wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska od kilku lat jest "liderem" UE pod względem liczby wiceministrów
Polska od kilku lat jest "liderem" UE pod względem liczby wiceministrów (WP.PL)
d3wedau

- To jest przegrupowanie, do którego ma prawo każdy nowy premier. Jest rzeczą jasną, że były inne priorytety pani premier Szydło - i zrealizowała je bardzo skutecznie. Teraz swoje zadania, swoje pięć minut ma premier Morawiecki - powiedział w połowie stycznia lider partii Porozumienie.

Co ciekawe, najwięcej, bo aż 13 wiceministrów pracuje w Kancelarii Premiera. "Jubileuszowym", setnym wiceministrem została w czwartek 8 lutego Andżelika Możdżanowska, która objęła stanowisko w resorcie rozwoju. Posłanka niedawno opuściła PSL na rzecz PiS. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze "Faktu", nominacja stanowi nagrodę nie tylko za transfer do Zjednoczonej Prawicy, ale również za ściągnięcie do partii Mirosława Baszko.

Dużą liczbę wiceministrów można uznać za niechlubną polską tradycję. "Rekord" Unii Europejskiej w tej osobliwej kategorii ustanowił już rząd PO i PSL w 2013 roku. Wynik swoich poprzedników wyśrubował PiS, który początkowo mógł "pochwalić się" 97 wiceministrami.

d3wedau

Źródło: wprost.pl

Zobacz: Morawiecki podsumowuje udział w Światowym Forum Ekonomicznym

d3wedau

Podziel się opinią

Share

d3wedau

d3wedau
Więcej tematów