Trwa ładowanie...
dwyej7s

Polski ksiądz w USA oskarżony. Miał złapać nieletnią za pośladek

- Jesteś sexy - miał powiedzieć polski ksiądz Marcin N. do nieletniej i złapać ją za pośladek. Już usłyszał zarzuty. Ta sprawa nie wróży dobrze młodemu duchownemu, zwłaszcza że święcenia otrzymał dopiero w lipcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski ksiądz Marcin N. na jednej z ulic New Jersey miał molestować nieletnią
Polski ksiądz Marcin N. na jednej z ulic New Jersey miał molestować nieletnią (WP.PL)
dwyej7s

W Boonton w stanie New Jersey za czterema dziewczynami szedł mężczyzna z plecakiem. Następnie złapał jedną z nieletnich za pośladek i powiedział, że jest "sexy". Wszystko nagrał monitoring. Po 20 minutach zatrzymano sprawcę. Okazało się, że jest nim 37-letni ksiądz z Polski - podaje NBC New York.

Marcin N. został oskarżony o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i przestępstwo seksualne. Pozostanie w areszcie do momentu ogłoszenia wyroku.

Ksiądz Marcin N. w sądzie Twitter
Ksiądz Marcin N. w sądzie

Sylwetka księdza

Co wiadomo o Marcinie N.? 37-latek przyjechał do Stanów Zjednoczonych w marcu 2015 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w lipcu 2017 r.

dwyej7s

Jak poinformowała diecezja Paterson, z którą był związany Marcin N., wcześniej, w 2014 r., ksiądz ukończył szkolenie dot. prawidłowego zachowania wobec dzieci.

Zobacz też: Doradca papieża Franciszka oskarżony o pedofilię

Po tym jak o sprawie księdza zrobiło się głośno, przed sądem w New Jersey zebrali się przedstawiciele organizacji wspierających ofiary napaści seksualnych. Podkreślali, że chcą zobaczyć zmiany w kościele, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo.

Źródło: NBC New York/WP

dwyej7s

Podziel się opinią

Share

dwyej7s

dwyej7s
Więcej tematów