Trwa ładowanie...
dprtq4e

Polski kierowca zaatakowany przez imigrantów w Belgii

Kierowca z Polski, który bronił ciężarówki na parkingu niedaleko belgijskiej autostrady E34, został raniony w twarz. Trafił do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doszło do kolejnego ataku na belgijskiej autostradzie
Doszło do kolejnego ataku na belgijskiej autostradzie (Materiały prasowe, Fot: Materiały prasowe)
dprtq4e

Do zdarzenia doszło na parkingu Gierle, w gminie Vosselaar. W środę nad ranem polski kierowca zauważył grupę imigrantów, którzy włamywali się do ładowni jego ciężarówki.

Gdy chciał interweniować, został zaatakowany - donosi portal 40ton.net. .

Jak podała policja z miasta Turnhout, po przybyciu na miejsce patrolu, imigrantów już nie było. Polak trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i kilka godzin później został wypisany.

Jak donoszą media, mógł on kontynuować trasę.

To nie pierwszy taki przypadek w Belgii

Na początku sierpnia migranci z Afryki napadli na kierowców trzech ciężarówek na parkingu przy jednej z belgijskich autostrad. Wśród pobitych znalazł się Polak.

Wówczas zdarzenie miało miejsce przy autostradzie E17 w okolicach miejscowości Gentbrugge, która wchodzi w skład aglomeracji Gandawy (północno-zachodnia część kraju).

Imigranci z Afryki próbowali ukryć się w ciężarówkach stojących na parkingu. Chcieli przedostać się do Wielkiej Brytanii. Zostali odkryci przez polskiego kierowcę. Doszło do bójki.

Belgijskie media podają, że Polak wołał o pomoc w różnych językach. Jednak inni kierowcy bali się wysiąść z aut. Świadkowie twierdzą, że imigranci byli bardzo agresywni.

dprtq4e

Imigranci z Afryki Północnej i Bliskiego wschodu koczują przy autostradach, chcąc ukryć się w ciężarówkach dzięki, którym przekroczą kanał La Manche i dostaną się do Zjednoczonego Królestwa.

Zobacz także: "Zero tolerancji". Australia wobec uchodźców

Źródło: 40ton.net/ RMF FM/WP

dprtq4e

Podziel się opinią

Share
dprtq4e
dprtq4e
Więcej tematów