WP

Polski kierowca pobity przez imigrantów w Belgii

Imigranci z Afryki napadli na kierowców trzech ciężarówek na parkingu przy jednej z belgijskich autostrad. Wśród pobitych znalazł się Polak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski kierowca pobity przez imigrantów w Belgii
(Fotolia, Fot: © industrieblick - Fotolia.com)
WP

Belgijskie media podają, że zdarzenie miało miejsce przy autostradzie E17 w okolicach miejscowości Gentbrugge, która wchodzi w skład aglomeracji Gandawy (północno-zachodnia część kraju).

Imigranci z Afryki próbowali ukryć się w ciężarówkach stojących na parkingu. Chcieli przedostać się do Wielkiej Brytanii. Zostali odkryci przez polskiego kierowcę. Doszło do bójki.

Belgijskie media podają, że Polak wołał o pomoc w różnych językach. Jednak inni kierowcy bali się wysiąść z aut. Świadkowie twierdzą, że imigranci byli bardzo agresywni.

WP

Imigranci z Afryki Północnej i Bliskiego wschodu koczują przy autostradach, chcąc ukryć się w ciężarówkach dzięki, którym przekroczą kanał La Manche i dostaną się do Zjednoczonego Królestwa.

Na tym samym parkingu doszło do dwóch podobnych zdarzeń. Pobici zostali Francuz i Włoch. Osoby, które widziały zajście twierdzą, że Włoch został tak dotkliwie pobity, że nie był w stanie podnieść się z ziemi.

Sprawcy uciekli. Oburzony całym zajściem jest gubernator Flandrii Wschodniej Jan Briers, który zażądał od belgijskiego rządu lepszej ochrony parkingów.

WP

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości
WP
WP