Trwa ładowanie...
d31i7uf

Polski kierowca przewoził nielegalnych imigrantów

Polski kierowca przewoził w naczepie swego pojazdu 17 osób podejrzewanych o to, że chciały nielegalnie wjechać do Wielkiej Brytanii - poinformowało BBC, powołując się na policję hrabstwa Kent.

d31i7uf
d31i7uf

Nielegalnych imigrantów, wyłącznie chłopców i mężczyzn w wieku od 16 do 35 lat, znaleziono podczas kontroli ciężarówki w porcie Dover. Wszyscy byli wyczerpani fizycznie i odwodnieni. Policja i funkcjonariusze służby ochrony granic zostali zaalarmowani odgłosami uderzeń w ścianki naczepy. Zatrzymanym udzielono pierwszej pomocy i odstawiono ich na posterunek.

Jeden z mężczyzn w wieku trzydziestu kilku lat został odwieziony do szpitala. Policja zatrzymała także polskiego kierowcę i przesłuchuje go. Nie wiadomo, z jakiego kraju pochodzą niedoszli imigranci, ale policja sądzi, iż wszyscy są mieszkańcami tego samego regionu.

Nie wiadomo też, czy kierowca był świadom tego, że przewozi nielegalnych pasażerów. W przeszłości intruzom zdarzało się przedostawać do wnętrza pojazdów oczekujących po stronie francuskiej na przeprawę promową do Anglii.

Usiłowanie wwiezienia nielegalnych imigrantów nawet w przypadku winy nieumyślnej jest w Wielkiej Brytanii zagrożone surowymi karami.

d31i7uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31i7uf
Więcej tematów