Trwa ładowanie...
d3m7ne7
Polski gang kradł TIR-y w Niemczech, 10 osób zatrzymanych
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polski gang kradł TIR-y w Niemczech, 10 osób zatrzymanych

• Członków gangu zatrzymali policjanci z CBŚP
• Grupa mogła ukraść nawet ok. 60 ciężarówek
• Legalizowała je już na terenie Polski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3m7ne7

- To kolejne zatrzymania w tej sprawie, w sumie zarzuty usłyszało już 28 osób. Z naszych ustaleń wynika, że grupa działa od lutego 2015 roku. Była dobrze zorganizowana - w jej skład wchodziły zarówno osoby, które kradły pojazdy, jak i te, które dostarczały moduły elektroniczne, dzięki którym je uruchamiano. Część członków grupy zajmowała się paserstwem - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

TIR-y kradzione były w Niemczech, potem trafiały do Polski i tu były legalizowane. - Dotychczas odzyskaliśmy 9 ciągników i 4 naczepy wartości 4 mln zł. Szacujemy, że gang mógł ukraść ok. 60 TIR-ów - dodała Hamelusz.

d3m7ne7

Członkowie grupy "wpadli" w woj. łódzkim, mazowieckim, śląskim i wielkopolskim.

- W sprawie powołano międzynarodowy zespół śledczy, w skład którego weszli funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚP, prokuratorzy z łódzkiej prokuratury nadzorującej śledztwo oraz prokuratorzy i policjanci Landu Brandenburgii i Saksonii - dodała Hamelusz. Jak zaznaczyła, sprawa jest rozwojowa. - Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - dodała.

d3m7ne7

Podziel się opinią

Share

d3m7ne7

d3m7ne7
Więcej tematów