Trwa ładowanie...

Polski dodatek do emerytury Żydów? Przemysław Wipler: niech płacą Niemcy i Rosja

"The Times of Israel" opublikował artykuł, z którego wynika, że w związku z nowelizacją ustaw o kombatantach, ofiarach represji wojennych i weteranach, Żydzi, którzy przeżyli Holocaust, ale nie mieszkają w Polsce, będą mogli starać się o świadczenia z polskiego budżetu. Przeciw zmianom, na które powołuje się teraz gazeta, głosowało dwóch parlamentarzystów, w tym Przemysław Wipler - informuje "Wprost".

Share
Polski dodatek do emerytury Żydów? Przemysław Wipler: niech płacą Niemcy i Rosja
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d3xlu3j

Przemysław Wipler uważa, że jeśli zawarte w artykule informacje potwierdzą się będzie to oznaczało, że do grupy ponad pół miliona polskich kombatantów dołączą kolejni, nie tylko z Izraela.

Poseł Kongresu Nowej Prawicy, jaki w związku z tym koszt poniesie "deficytowy ZUS", który teraz "niechętnie wypłaca należne prawem świadczenia polskim obywatelom". - Chciałbym się dowiedzieć co spowodowało, że państwo polskie jest tak hojne w stosunku do tej grupy osób - dodał.

Wipler uważa, że liczba kombatantów powinna spadać, a nie rosnąć. W jego ocenie - jak czytamy we "Wprost" - to Niemcy powinni odpowiadać za świadczenia odszkodowawcze dla Żydów, przetrzymywanych w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Z kolei za represje wobec nich w powojennej Polsce - Rosja.

d3xlu3j

Podziel się opinią

Share
d3xlu3j
d3xlu3j
Więcej tematów