Trwa ładowanie...
d10wkgs
Wprost

Polski dodatek do emerytury Żydów? Przemysław Wipler: niech płacą Niemcy i Rosja

"The Times of Israel" opublikował artykuł, z którego wynika, że w związku z nowelizacją ustaw o kombatantach, ofiarach represji wojennych i weteranach, Żydzi, którzy przeżyli Holocaust, ale nie mieszkają w Polsce, będą mogli starać się o świadczenia z polskiego budżetu. Przeciw zmianom, na które powołuje się teraz gazeta, głosowało dwóch parlamentarzystów, w tym Przemysław Wipler - informuje "Wprost".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Wipler
Przemysław Wipler (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d10wkgs

Przemysław Wipler uważa, że jeśli zawarte w artykule informacje potwierdzą się będzie to oznaczało, że do grupy ponad pół miliona polskich kombatantów dołączą kolejni, nie tylko z Izraela.

Poseł Kongresu Nowej Prawicy, jaki w związku z tym koszt poniesie "deficytowy ZUS", który teraz "niechętnie wypłaca należne prawem świadczenia polskim obywatelom". - Chciałbym się dowiedzieć co spowodowało, że państwo polskie jest tak hojne w stosunku do tej grupy osób - dodał.

Wipler uważa, że liczba kombatantów powinna spadać, a nie rosnąć. W jego ocenie - jak czytamy we "Wprost" - to Niemcy powinni odpowiadać za świadczenia odszkodowawcze dla Żydów, przetrzymywanych w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Z kolei za represje wobec nich w powojennej Polsce - Rosja.

d10wkgs

Podziel się opinią

Share

d10wkgs

d10wkgs
Więcej tematów