Trwa ładowanie...
d1raz1d
19-11-2003 14:30

Polska w przetargu na wyposażenie irackiej armii

28 listopada Polska złoży ofertę w przetargu na wyposażenie irackiej armii. Wartość przetargu wynosi 500 mln dolarów. Naszymi konkurentami będą firmy zbrojeniowe ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Cypru.

d1raz1d
d1raz1d

Zgodnie z warunkami przetargu rozstrzygnięcie powinno nastąpić w ciągu trzech tygodni od złożenia ofert. Termin realizacji zamówienia to dwa lata, ale większość dostaw miałaby się odbyć w pierwszym roku.

Wiceminister skarbu Andrzej Szarawarski poinformował, że obecnie trwają rozmowy na temat organizacji finansowania przyszłej produkcji, związanej z realizacją ewentualnego zamówienia. W tym przetargu konieczne jest zapewnienie 100% finansowania na produkcję.

Ofertę złoży PHZ Bumar Sp. z o.o. Prezes spółki Roman Baczyński powiedział, że oferta będzie na pewno kompleksowa, a większość elementów wyposażenia będzie można wyprodukować w Polsce oprócz 3 czy 4 produktów, które trzeba będzie kupić za granicą.

PHZ Bumar skupia 17 zakładów zbrojeniowych i zatrudnia 12.500 osób. W tym roku podpisał już trzy kontrakty zbrojeniowe - dwa z Indiami i jeden z Malezją - na łączną kwotę blisko 600 mln dolarów.

d1raz1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1raz1d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj