Trwa ładowanie...
d3l8d8s
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polska opowie o totalitaryzmie i ludobójstwie

• Ministerstwo Kultury powołało Ośrodek Badań nad Totalitaryzmem im. Witolda Pileckiego
• Nowo powstała instytucja ma ożywić badania nad ludobójstwem niemieckim i sowieckim w Polsce
• Ma także upowszechniać wiedzę o nim na świecie - pisze "Gazeta Polska codziennie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska opowie o totalitaryzmie i ludobójstwie
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3l8d8s

- Na temat eksterminacji polskiej inteligencji powstała zaledwie jedna książka. Na temat ludobójstwa na Woli, podobnie - napisano dosłownie jedną pozycję. Badania na temat okupacji niemieckiej w Polsce praktycznie zamarły - mówiła na konferencji inaugurującej działalność Ośrodka wiceminister kultury Magdalena Gawin.

Wyjaśniła, że idea powołania do życia ośrodka, którego patronem jest Rotmistrz Pilecki, ma na celu "przełamanie bariery informacyjnej i unaocznienie Europie Zachodniej, na podstawie rzeczywistych dokumentów, skali ludobójstwa, którego dokonano w okupowanej Polsce".

Zaznania oraz relacje polskich świadków ofiar zbrodni niemieckich i sowieckich będą systematycznie udostępniane na specjalnym portalu internetowym i tłumaczone na język angielski. Pierwsza partia tych zeznań może być dostępna już pod koniec roku.

d3l8d8s

Podziel się opinią

Share

d3l8d8s

d3l8d8s
Więcej tematów