Trwa ładowanie...
ddcwp5j

Polska-Niemcy: wygrały Czechy


Polska przestała być największym partnerem handlowym
Niemiec wśród krajów wschodnio- i środkowoeuropejskich, poinformował dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

ddcwp5j
ddcwp5j

Gazeta powołała się na najnowsze dane Stowarzyszenia Europy Wschodniej i Środkowej (Ost-und Mitteleuropa-Verein).

Z danych stowarzyszenia wynika, że od stycznia do kwietnia bieżącego roku wartość obrotów handlowych z Czechami wyniosła 18,35 mld marek, zaś z Polską 17,9 mld marek.

Czechy dysponują dobrą przemysłową infrastrukturą oraz rezerwą wykwalifikowanych pracowników, podczas gdy możliwości współpracy przemysłowej z Polską osiągnęły strukturalną granicę - twierdzą eksperci Stowarzyszenia.

Ich zdaniem jedynie duże inwestycje, przede wszystkim zagraniczne, mogłyby doprowadzić do likwidacji istniejących ograniczeń.

Trzecie miejsce pod względem wysokości obrotów handlowych z Niemcami zajmuje Rosja (14,9 mld DEM), wyprzedzając Węgry (14,4 mld DEM) i Słowację (5,1 mld DEM).

W 2000 roku Polska, której wartość wymiany handlowej z Niemcami osiągnęła wówczas 51,7 mld marek, była dziesiątym partnerem handlowym Niemiec i ich największym partnerem wśród wszystkich krajów wschodnio- i środkowoeuropejskich.(mp)

ddcwp5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddcwp5j
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj