Trwa ładowanie...
ds6l19j

"Polska była milczącym wspólnikiem agresora". Nie tylko Władimir Putin oskarża

Ciosom w Polskę ze strony Rosji nie ma końca. Po tym, jak prezydent Władimir Putin oskarżył nasz kraj o współudział w II wojnie światowej, nasi sąsiedzi idą o krok dalej. Chcą utworzyć instytut obrony pamięci historycznej. Padły też kolejne niepochlebne wobec nas słowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Naryszkin wspomina 1934 rok
Siergiej Naryszkin wspomina 1934 rok (Forum)
ds6l19j

Przewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji Wiaczesław Wołodin zaproponował utworzenie instytutu obrony pamięci historycznej - donosi prawicowy portal niezalezna.pl. Cytuje też Siergieja Naryszkina, dyrektora rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego i przewodniczącego Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego.

Nazwał Polskę "milczącym wspólnikiem agresora". Słowa padły w wywiadzie dla telewizji Zwiezda, podlegającej ministerstwu obrony Rosji.

Naryszkin deklarację polsko-niemiecką nazwał "paktem o nieagresji", który zawierał "tajny aneks" o neutralności Polski w razie agresji niemieckiej. Jego zdaniem Polska podpisując dokument, "stała się milczącym wspólnikiem agresora już w 1934 roku" - oświadczył.

ds6l19j

Zobacz też: Borys Budka o wystąpieniu Beaty Szydło. "Znów okłamuje PE"

Z kolei podpisany przez ZSRR 23 sierpnia 1939 roku pakt Ribbentrop-Mołotow nazwał "wymuszonym krokiem władz radzieckich, ale krokiem przemyślanym". Chodziło o "odroczenie początku wojny na swoim terytorium, wzmocnienie obronności kraju i przesunięcie granic na Zachód".

Przypomnijmy, że w grudniu rosyjski prezydent zarzucił Polsce "aneksję Czechosłowacji w 1938 roku". - Stawianie na jednej płaszczyźnie ZSRR i Niemiec hitlerowskich jest szczytem cynizmu - oświadczył na corocznej konferencji prasowej z udziałem światowych mediów Władimir Putin.

Przeczytaj również:
"Der Spiegel": ludzie Putina dążą do rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow
"Putin postanowił zmieniać historię". Bartłomiej Sienkiewicz apeluje do prezydenta

Źródło: niezalezna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds6l19j

Podziel się opinią

Share

ds6l19j

ds6l19j
Więcej tematów