Trwa ładowanie...
d3brofk

Polska/Białoruś: "Ekshumacja nienawiści" kwestionuje prawdę historyczną

Ambasada Polska w Mińsku wyraziła żal i oburzenie w związku z filmem "Ekshumacja nienawiści" pokazanym w ubiegłym tygodniu w telewizji białoruskiej. W filmie zakwestionowano prawdę historyczną o zbrodni dokonanej przez NKWD w Kuropatach pod Mińskiem w latach 1937-41.

Share
d3brofk

Występujący w programie telewizyjnym pseudo eksperci w sposób cyniczny zanegowali fakt, że sprawcami mordu na Polakach, Białorusinach i przedstawicielach innych narodowości byli stalinowscy oprawcy - napisała w oświadczeniu ambasada Polski.

Autorzy programu - jak podkreślono w oświadczeniu - posługując się spreparowanymi dowodami rozpowszechnili kłamstwo "stając się w ten sposób kontynuatorami najczarniejszej tradycji propagandowej staliznizmu".

Ambasada Polska w Mińsku stwierdza, że państwowa telewizja białoruska w sposób niegodny i uwłaczający pamięci tysięcy ofiar Kuropat wykorzystała wypaczony obraz tej tragedii do bieżących rozgrywek politycznych. Ambasada ma nadzieję, że białoruska telewizja nie dopuści więcej do podobnych praktyk, które nie służą budowaniu przyjaznych stosunków między Polską a Białorusią. (an)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3brofk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3brofk
d3brofk
Więcej tematów