Trwa ładowanie...
d2noi2r

Polska będzie współpracować z kontrowersyjnym hinduskim guru?

Polska ambasada w Indiach pochwaliła się na swoim profilu na Twitterze spotkaniem przedstawicielki placówki z kontrowersyjnym guru Baba Ramdevem. Co więcej, na spotkaniu tym omawiano możliwości współpracy firmy guru, opisanej jako "najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwo na świecie" z Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska będzie współpracować z kontrowersyjnym hinduskim guru?
(PAP/EPA/JAGADEESH NV)
d2noi2r

Kim jest Baba Ramdev? To bez wątpienia jedna z najbardziej znanych osób w Indiach. "Święty człowiek", telewizyjny ewangelista jogi, biznesmen o politycznych aspiracjach.

Od lat przekonuje Hindusów (i nie tylko) do uzdrawiającej mocy oddechu, ćwiczeń i ziołowych mieszanek. Twierdzi, że są one w stanie wyleczyć wszelkie schorzenia: od bólu głowy po raka i AIDS.

Dochody firm założonych przez Ramdeva - Patanjali Ayuverda i Patanjali Yogpeeth - wycenia się na miliardy dolarów. Co więcej, Trybunał Apelacyjny ds. Podatków zwolnił właśnie jego firmę, zajmującą się nauczaniem jogi z podatku. Uznał, że to instytucja charytatywna.

Wielkim entuzjastą jogi i fanem guru Ramdeva jest obecny premier Indii Narendra Modi. Nie należy się temu dziwić - kontrowersyjny guru wspierał jego ugrupowanie podczas ostatnich wyborów parlamentarnych.

d2noi2r

Na jaką współpracę z firmami Ramdeva może liczyć Polska? Tego nie wiadomo. Być może kontrowersyjny guru otworzy kolejny instytut jogi w naszym kraju?

O formę ewentualnej współpracy z Ramdevem i jego firmami zapytaliśmy Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Czekamy na odpowiedź.

d2noi2r

Podziel się opinią

Share

d2noi2r

d2noi2r
Więcej tematów