Trwa ładowanie...
ycipk-hivdtp
ycipk-hivdtp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polscy żołnierze będą defilować w rytm rosyjskich marszów

W uroczystościach z okazji 65. rocznicy zwycięstwa na hitlerowskimi Niemcami, które odbędą się 9 maja w Moskwie, uczestniczyć będzie 75 żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego WP; wkrótce czekają ich próby defilowania w rytmie rosyjskich marszów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-hivdtp

Pododdział - zgodnie z wytycznymi organizatorów - będzie się prezentować w składzie: dowódca, poczet flagowy, dowódcy plutonów oraz 64 żołnierzy w tzw. kolumnie ósemkowej. Wyjazd wojskowych do Moskwy jest planowany na 30 kwietnia, powrót 10 maja.

- Żołnierze będą uczestniczyć w kilku próbach odbywających się w miejscach, które będą symulować Plac Czerwony oraz na samym placu - powiedział rzecznik Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Mariusz Kubarek.

Jak wyjaśnił, żołnierze muszą przygotować się do defilowania w rytm rosyjskich marszów i dostosować do tempa nieco szybszego niż w Polsce. W Rosji maszeruje się bowiem w tempie 110-120 kroków na minutę, u nas jest to 112-116 kroków.

ycipk-hivdtp

Ponadto, jak zaznaczył ppłk Kubarek, pododdziały biorące udział w uroczystości będą wykonywać komendy podawane w języku rosyjskim, konieczne jest więc ich "zgranie".

Obecnie żołnierze batalionu reprezentacyjnego, którzy mają jechać do Moskwy, wykonują zadania w kraju, m.in. uczestniczą w uroczystościach pogrzebowych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W tegorocznej defiladzie w Moskwie weźmie udział ok. 10 tys. żołnierzy rosyjskich oraz 140 samolotów i śmigłowców. Z zagranicy - oprócz Polaków - będą też Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi oraz żołnierze z Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Ukrainy.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hivdtp

ycipk-hivdtp
ycipk-hivdtp