Trwa ładowanie...
ycipk-1rn129

Polscy marynarze zatrzymani w Meksyku. Nowe informacje

Załoga statku pod cypryjską banderą z Polakami na pokładzie sama ujawniła przemycane narkotyki. To jednak nie przekonało meksykańskiej policji, która aresztowała 22 marynarzy. Żeglarze z Polski wciąż przebywają w areszcie, mimo że nie usłyszeli zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To załoga statku z Polakami ujawniła, że na pokładzie przemycane są narkotyki
To załoga statku z Polakami ujawniła, że na pokładzie przemycane są narkotyki (iStock.com, Fot: VichienPetchmai)
ycipk-1rn129

22 marynarzy, którzy płynęli statkiem "Savannah", zostało aresztowanych przez meksykańską policję pod koniec lipca. Wśród nich było 3 Polaków i 19 Filipińczyków. Powodem miało być niedostosowanie się do obowiązujących przepisów narkotykowych. Służby z Meksyku przejęły 225 kg narkotyków. Kokaina miała trafić do Kolumbii.

To załoga miała ujawnić, że na statku przemycane są narkotyki i poinformować o tym meksykańskie władze - podaje rmf24.pl. Mimo to policja zdecydowała o ich aresztowaniu. Zatrzymani Polacy to kapitan, który miał otrzymać osobną celę oraz pierwszy oficer i członek załogi.

ycipk-1rn129

Już wcześniej informowano, że marynarze nie byli zaangażowani w handel narkotykami. Zatrzymani w dalszym ciągu nie usłyszeli zarzutów, mimo że przebywają w areszcie. Na miejscu jest polski konsul w Meksyku. Sprawę nadzoruje też Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO „paradą oszustów”. Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

ycipk-1rn129

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1rn129

ycipk-1rn129
ycipk-1rn129