Trwa ładowanie...
d29i5fq

Polscy i filipińscy marynarze aresztowani w Meksyku

3 polskich i 19 filipińskich marynarzy zostało zatrzymanych w Meksyku. Statek Savannah pływał pod cypryjską flagą. Nie dostosował się do obowiązujących przepisów antynarkotykowych - ogłosiło MSZ Filipin we wtorek. Polska placówka dyplomatyczna bada sprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kartele narkotykowe bardzo chętnie korzystają ze statków
Kartele narkotykowe bardzo chętnie korzystają ze statków (East News, Fot: Wojciech Laski)
d29i5fq

27 lipca aresztowano 22 marynarzy, którzy pływali na statku Savannah. Siedmiu z nich zostało już przesłuchanych przez służby dyplomatyczne w Meksyku.

Na chwilę obecną, marynarze nie usłyszeli zarzutów - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Manili. Placówka dyplomatyczna prowadzi rozmowy z władzami Meksyku oraz kancelarią prawniczą reprezentującą zatrzymanych, jak donosi Polska Times.

**

Sytuacją polskich marynarzy przebywających w areszcie zajmuje się Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie.

d29i5fq

- Polskie służby konsularne znają sprawę, są w stałym kontakcie z przedstawicielem załogi. Podejmujemy wszelkie niezbędne działania - zapewnia Ewa Suwara rzeczniczka prasowa MSZ Polskiej Agencji Prasowej.

Rząd w Manilii mierzy się z meksykańskimi i kolumbijskimi kartelami narkotykowymi każdego dnia. To z Filipin, przemytnicy transportują narkotyki do Azji.

Źródło: Polska Times

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29i5fq

Podziel się opinią

Share

d29i5fq

d29i5fq
Więcej tematów