Trwa ładowanie...
13-12-2015 02:55

Polscy i amerykańscy policjanci chronią Rzym. Dlaczego?

Polscy i amerykańscy policjanci rozpoczynają patrolowanie ulic Rzymu razem z włoskimi funkcjonariuszami. Wspólne międzynarodowe patrole wprowadzono w ramach nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa w związku z Rokiem Świętym.

Polscy i amerykańscy policjanci chronią Rzym. Dlaczego?Źródło: WP, fot: Paweł Kozioł
d28wsyi
d28wsyi

Niedziela będzie kolejnym dniem obowiązywania w Rzymie nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Papież Franciszek otworzy kolejne drzwi święte Roku Miłosierdzia - tym razem na Lateranie. Włoska stolica jest także gospodarzem nadzwyczajnego szczytu na temat przyszłości Libii. Wezmą w nim udział między innymi szefowie dyplomacji Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Druga ceremonia otwarcia drzwi świętych odbędzie się w bazylice świętego Jana na Lateranie, która jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża. Po niej Franciszek odprawi tam mszę, a w południe, już w Watykanie, spotka się z wiernymi na Anioł Pański. Oba place, jak i trasa jego przejazdu, zostaną objęte szczególnym nadzorem.

Przez cały dzień, w innej części Rzymu, w siedzibie ministerstwa spraw zagranicznych, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry będą rozmawiać o przyszłości Libii z przedstawicielami ugrupowań ubiegających się o rządy w tym kraju.

Obie te imprezy wymagają nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, dlatego pomagają m.in. policjanci z Polski i USA.

d28wsyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28wsyi
Więcej tematów