Trwa ładowanie...
d2dm915

Polscy eksperci w Smoleńsku. Trwają rozmowy na temat odbioru wraku tupolewa

Polscy eksperci, pracujący w Smoleńsku, przedstawili stronie rosyjskiej plan odbioru wraku samolotu TU 154M z miejscowego lotniska. Polscy specjaliści rozmawiali z przedstawicielami Komitetu Śledczego Rosji, miejscowej policji, Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych.

d2dm915
d2dm915

Podpułkownik Karol Kopczyk z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział dziennikarzom, że przedstawione zostały trzy sposoby przewozu wraku do Polski: samolotem, pociągiem lub ciężarówkami.

- Optymalny byłby wariant lotniczy - mówi prokurator wojskowy. Zaznaczył, że rozmawiano o sposobie przejęcia wraku zgodnie z kodeksem postępowania karnego i o potrzebach sprzętowych.

- Musimy otrzymać od nich pewne propozycje, czy są w stanie udostępnić sprzęt, czy trzeba go będzie przywozić z Polski - powiedział prokurator. Chodzi między innymi o dźwigi, które mogą podnosić duże części wraku.

Podpułkownik Kopczyk powiedział, że strona rosyjska wysłuchała sugestii polskich ekspertów. Rozmowy będą kontynuowane. Jutro większa część polskich ekspertów wraca do kraju.

d2dm915
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dm915
Więcej tematów