Trwa ładowanie...
d3lty5d
x-news/TVN 24

Położył na ziemi okulary w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zwiedzający zaczęli kontemplować jego sztukę

Zwiedzający Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco padli ofiarą żartu pewnego 17-latka. Nastoletni chłopak położył na podłodze zwykłe okulary, które imitować miały jedno z nowoczesnych dzieł sztuki chcąc sprawdzić czujność zwiedzających. Ich reakcja przerosła jednak wszelkie oczekiwania.
Share
Położył na ziemi okulary w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zwiedzający zaczęli kontemplować jego sztukę
Źródło: Twitter
d3lty5d

_ - Po mojej pierwszej wizycie w tym muzeum byłem pod wrażeniem dzieł sztuki i obrazów, jakie się tam znajdują_ - tłumaczy słowa nastoletniego TJ Khayatana tvn24.pl. - Jednak niektóre z tych "dzieł" nie były dla mnie czymś odkrywczym - dodał i jako przykład podał instalację przedstawiającą wypchane zwierzę na szarym kocu.

- Miałem wątpliwości, czy na zwiedzających robiło to wrażenie - powiedział chłopak. W ten sposób narodził się pomysł, by sprawdzić, czy wizytujący muzeum goście zwrócą uwagę na eksponat w postaci... położonej na podłodze parze okularów.

Okazało się, że położone na ziemi okulary zostały nowym dziełem sztuki - wiele osób zatrzymywało się przy "instalacji" i robiło jej zdjęcia oraz chciało kontemplować "sztukę".

d3lty5d

Podziel się opinią

Share
d3lty5d
d3lty5d
Więcej tematów