Trwa ładowanie...
d1vqg6p

Polonia Kanadyjska do Polonii Amerykańskiej


Informowaliśmy już o Oświadczeniu Kongresu Polonii Kanadyjskiej po zamachu w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Dziś jego treść znalazła się na stronach internetowych KPK. Oto oświadczenie:

Share
d1vqg6p

Jesteśmy do głębi wstrząśnięci bezprzykładnym aktem barbarzyństwa, którego ofiarami padli niewinni ludzie, mieszkańcy Nowego Jorku, Waszyngtonu i innych miejsc Stanów Zjednoczonych. Tragiczne wydarzenia ostatnich godzin uzmysłowiły nam, że wszyscy jesteśmy potencjalnym celem ataku dla terroryzmu, który nie może znaleźć usprawiedliwienia nawet w najbardziej wzniosłych ideałach. Tylko obłąkańczy fanatyzm może szukać rozgłosu w mediach poprzez mordowanie tysięcy niewinnych ludzi.

W imieniu Polonii kanadyjskiej pragniemy złożyć na ręce pana Edwarda Moskala, prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej, nasze wyrazy głębokiego współczucia i solidarności z rodzinami ofiar oraz z całym narodem amerykańskim. Łączymy się z Wami w żalu i modlitwie.

Apelujemy do naszych rodaków, aby wzięli udział we wszystkich akcjach kanadyjskich mających na celu pomoc ofiarom tej tragedii.

12 wrzesień 2001 Prezes i Zarząd Główny KPK

d1vqg6p

Podziel się opinią

Share
d1vqg6p
d1vqg6p
Więcej tematów