Trwa ładowanie...

Polityka migracyjna. Ryszard Czarnecki: inne kraje są zazdrosne

Polskie stanowisko ws. przyjmowania imigrantów jest nienegocjowalne. Zapewnił o tym wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. Jednocześnie podkreślił, że Polska będzie współpracować z Francją i Niemcami, ale w kwestii uchodźców będzie mieć własne zdanie. - Oni wiedzą, że źle zrobili - stwierdził.

do8xjw9
do8xjw9

- Jarosław Kaczyński jest bardzo konsekwentny, rząd jest bardzo konsekwentny - podkreślił Czarnecki w #dzieńdobryWP. Zapytany o to, czy to dzięki stanowczemu stanowisku władzy wobec migrantów, rośnie poparcie dla niej w sondażach, wiceprzewodniczący PE odpowiedział krótko: - Zostawmy sondaże. Jak podkreślił, polska polityka migracyjna to "jedyne słuszne podejście".
Zwrócił też uwagę, że deklarację o przyjęciu uchodźców złożył poprzedni rząd, choć społeczeństwo chciało inaczej. 4/5 obywateli nie chce islamskich imigrantów - przypomniał Czarnecki.

Co na to inne kraje? Wiceszef PE przyznał, że nie wszystkim podoba się stanowisko Polski. Jego zdaniem inne kraje są zazdrosne, że ona nie przyjęła żadnego uchodźcy w przeciwieństwie do nich.

Inwigilacja?

Czarnecki odniósł się też do tego, że urzędy na Pomorzu Zachodnim mają zbierać informacje o polskich obywatelach innych narodowości. Powiedział, że np. Szwajcaria prowadzi inwigilację obywateli. Czy tak będzie w Polsce? Czarnecki tłumaczył, że tak jest w innych krajach i nie widzi w tym nic niewłaściwego.

- Nie jest niczym złym zbieranie informacji na temat cudzoziemców - zaznaczył. Jednocześnie stwierdził, że w kraju nie ma sytuacji kryzysowej. - Polska nie jest wyspą na europejskim morzu. Wyciąga wnioski z tego, co się dzieje - podsumował.

do8xjw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8xjw9
Więcej tematów