Trwa ładowanie...

Polityk przyłapany na posiadaniu twardych narkotyków

• Jeden z najbardziej znanych polityków niemieckiej partii Zieloni Volker Beck został przyłapany na posiadaniu narkotyków • "Bild" twierdzi, że poseł miał przy sobie syntetyczny narkotyk Crystal Meth • Beck zapowiada rezygnację z wszystkich funkcji w Bundestagu
Share
Volker Beck
Volker BeckŹródło: Wikipedia
d2wh064

Prokuratura w Berlinie potwierdziła, że podczas policyjnej kontroli u Becka znaleziono 0,6 grama "substancji mogącej być środkiem odurzającym".

"Bild", który pierwszy poinformował o zajściu, napisał, że chodzi o uważany za bardzo groźny syntetyczny narkotyk Crystal Meth.

Beck oświadczył, że nie będzie na razie ustosunkowywał się do zarzutów. Zadeklarował, że zrezygnuje ze wszystkich funkcji w parlamencie.

d2wh064

Rzecznik prokuratury zastrzegł, że konieczne jest dokładne zbadanie zabezpieczonej substancji. "Nie możemy jeszcze powiedzieć, co to jest" - oświadczył.

Beck jest według policji osobą podejrzaną, jednak do wdrożenia śledztwa potrzebna jest decyzja Bundestagu o uchyleniu immunitetu.

Zieloni opowiadają się za liberalizacją przepisów o narkotykach.

Beck jest rzecznikiem klubu parlamentarnego do spraw polityki wewnętrznej. Kieruje też niemiecko-izraelską grupą międzyparlamentarną. Na początku ubiegłej dekady zabiegał o odszkodowania dla robotników przymusowych z Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

d2wh064

Walczył też o prawa homoseksualistów. W Bundestagu jest od 1994 roku.

Zobacz również: Jacques Tilly, autor karykatury Jarosława Kaczyńskiego z parady karnawałowej w Duesseldorfie: to po prostu żart

d2wh064

Podziel się opinią

Share
d2wh064
d2wh064
Więcej tematów