Trwa ładowanie...
d2a4850

Polityk PiS dopytał o numer konta, aby wesprzeć Legię. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Maciej Wąsik z Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej oburzył się karą finansową, którą UEFA nałożyła na Legię Warszawa. Polityk chciał dorzucić się do zbiórki, ale nie wiedział w jaki sposób to zrobić. W związku z tym zadał pytanie na Twitterze i szybko otrzymał odpowiedź. Ale prawdopodobnie nie takiej się spodziewał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Wąsik w towarzystwie Beaty Szydło
Maciej Wąsik w towarzystwie Beaty Szydło (AFP, Fot: Krystian Maj)
d2a4850

"Na jakie konto można wpłacić pieniądze na pokrycie tych 35 000 euro kary Legii dla UEFA?" - dopytywał Wąsik zainteresowany decyzją Komisji Dyscyplinarnej UEFA Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których zarzucono politykowi z PiS brak wyczucia chwili. Aktualnie cała Polska żyje ubiegłotygodniową nawałnicą i stara się pomóc ofiarom. W internecie trwa wiele zbiórek i aukcji charytatywnych, z których zyski przeznaczane są właśnie na ten cel.

Jedna z internautek wprost odpowiedziała: "Klub piłkarski poczeka" i wkleiła numer konta, na który można przelewać pieniądze na pomoc dla mieszkańców Bytowa, którzy wiele stracili w wyniku ostatniej nawałnicy. Odpowiedź szybko stała się hitem w sieci.

Polityk musiał wziąć sobie do serca te uwagi, bo później ponownie zadał pytanie na Twitterze. Jednak tym razem zapytał już o numer konta, gdzie może przelać pieniądze na pomoc dla ofiar nawałnicy na Pomorzu. Dobrze, że się zreflektował. Lepiej późno niż wcale.

Zniszczenia po ulewach są ogromne. W wyniku nawałnic zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne. Ponad 20 tys. odbiorców wciąż pozostawało w środę przed południem bez energii elektrycznej na skutek zniszczeń wywołanych nawałnicami. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne. Od 10 sierpnia strażacy interweniowali 21,3 tys. razy przy usuwaniu skutków burz.

d2a4850

Podziel się opinią

Share

d2a4850

d2a4850
Więcej tematów