Trwa ładowanie...
d3b70oy

Polityk Kukiz'15 u Żakowskiego: jestem za całkowitym zakazem aborcji

Polityczny tydzień zapowiada się pod znakiem dyskusji światopoglądowych. Projekt całkowitego zakazu aborcji oraz projekt in-vitro autorstwa Kukiz’15 będą w czwartek i piątek debatowane i poddane głosowaniu w Sejmie. Co dokładnie jest w projektach i czy grozi nam zerwanie wieloletniego kompromisu aborcyjnego? To temat dzisiejszej WP rozmowy. Gościem Jacka Żakowskiego był Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Żakowski
Jacek Żakowski (WP)
d3b70oy

- Jestem za całkowitym zakazem aborcji - powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim Tomasz Rzymkowski.

Polityk Kukiz'15 poinformował też, że jego klub przygotowuje projekt ustawy mającej zwalczać patologie w spółkach skarbu państwa. - Jest olbrzymie tsunami w spółkach skarbu państwa. PiS z tym walczyło, a teraz robi to samo, co kiedyś PO i PSL - ocenił Rzymkowski.

Zapowiedział też, że skieruje do ministra obrony narodowej interpelację w sprawie informacji o udziale polskich żołnierzy w walkach między Rosją a Ukrainą, którą podał tygodnik "Nie". - Jeśli taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, to ja bym wnioskował za złożeniem wniosku o dymisję szefa MON - dodał polityk Kukiz'15.

Kolejnym tematem programu była rewolucja w edukacji - czyli po co nam powrót do 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum? W tej części programu gościem była Joanna Kluzik-Rostkowska z PO.

d3b70oy

Była minister edukacji skrytykowała rządowy projekt reformy edukacji.

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już dziś o 9:00 debiutuje "WP rozmowa" nowy program publicystyczny Wirtualnej Polski. Dziennikarze kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi gośćmi najważniejsze bieżące wydarzenia polityczne. Na program będą składały się dwie rozmowy z politykami z różnych stron sceny politycznej. Odcinek "WP rozmowa" potrwa około 20 minut. Program będzie nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty z programu będzie można również obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d3b70oy

Podziel się opinią

Share
d3b70oy
d3b70oy
Więcej tematów