WP
IAR

Politycy Twojego Ruchu zasilą PSL

Sześciu posłów koła Bezpieczeństwo i Gospodarka przeszło do klubu PSL - poinformował na konferencji w sejmie szef klubu ludowców Jan Bury. Klub PSL stał się dzięki temu trzecią siłą w sejmie, przed SLD, a za PO i PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Dębski
Artur Dębski (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
WP

Bury poinformował, że szeregi ludowców zasilili: Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński - wszyscy byli wcześniej w klubie Twojego Ruchu. Klub PSL - wraz z nowymi członkami - będzie liczył 38 posłów - powiedział Bury.

- To jest sygnał do Polaków, że ludzie mają dość kłótni na prawicy i destrukcji na lewicy. Jest to szukanie czegoś wspólnego, czegoś większego, takiego centrum politycznego, które mogłoby zjednoczyć różne środowiska polityczne - mówił polityk Stronnictwa.

Szef klubu ludowców zapowiedział, że nowi członkowie klubu PSL będą się zajmowali tematyką, w której specjalizowali się wcześniej, a więc głównie sprawami przedsiębiorców. Pytany przez dziennikarzy, czy należący wcześniej do liberalnego Twojego Ruchu pasują do bardziej konserwatywnego klubu PSL podkreślił, że "PSL jest partią bardzo otwartą".

WP

- W kwestiach światopoglądowych nasi posłowie mają wolny wybór w głosowaniach. Jesteśmy bogaci różnorodnością - zaznaczył.

Poseł Artur Dębski podkreślił z kolei, że posłowie w klubie PSL nie będą się "kłócić o sprawy światopoglądowe". - Ujęła nas troska o polskich małych przedsiębiorców, którzy są w programie PSL bardzo ważni. Mam nadzieję, że w tym obszarze będziemy mogli PSL wspomóc - przekonywał.

Posłowie, którzy przeszli do klubu PSL, weszli do sejmu z list Ruchu Palikota, a we wrześniu odeszli z klubu parlamentarnego Twojego Ruchu, zakładając koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. Na razie nie zostali członkami PSL.

Zobacz również wideo: Rewolucyjne zmiany w PSL

WP
WP
WP