Trwa ładowanie...
d2mt9j4

Policjant zastrzelił i podpalił ciało biznesmena?

Prokuratura Rejonowa w Legionowie przekazała Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga śledztwo w sprawie zabójstwa biznesmena z Ciechanowa. Podejrzany o to komendant posterunku policji na warszawskiej Białołęce trafi na obserwację psychiatryczną - poinformowała o tym rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, prok. Renata Mazur.

Share
d2mt9j4

Według śledczych obserwacja Mariusza W. jest konieczna, bowiem biegli psychiatrzy po jednorazowym badaniu, nie byli w stanie ocenić i wypowiedzieć się co do poczytalności podejrzanego w chwili zbrodni.

Według RMF FM, które jako pierwsze podało tę informację, obserwacja, która prowadzona będzie na oddziale psychiatrycznym aresztu, może potrwać nawet sześć tygodni.

Pod koniec marca prokuratura postawiła 42-letniemu oficerowi policji zarzut zabójstwa i zacierania śladów. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Grozi mu nawet dożywocie.

d2mt9j4

Motywy zabójstwa 52-letniego Dariusza S. na razie nie są znane. Mężczyzna związany z rynkiem nieruchomości zaginął na początku lutego. Po raz ostatni był widziany w okolicy Legionowa, gdzie prowadził interesy. W połowie marca jego częściowo spalone zwłoki z ranami postrzałowymi odnaleziono w pobliskim lesie.

Zaraz po zatrzymaniu, policja informowała o potwierdzonych powiązaniach finansowych i kontaktach osobistych funkcjonariusza z biznesmenem.

Drugim z zatrzymanych w sprawie jest 41-letni Piotr M., który - według śledczych - mógł pomagać funkcjonariuszowi. Przedstawiono mu zarzut utrudniania postępowania i składania fałszywych zeznań. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

d2mt9j4

Podziel się opinią

Share
d2mt9j4
d2mt9j4
Więcej tematów