Trwa ładowanie...
d1dquir

Policjant podejrzany o potrącenie pieszego i ucieczkę

Policjanci zatrzymali 39-letniego Mariusza W. funkcjonariusza policji z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie) podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku. Badanie wykazało, że Mariusz W. był pijany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant podejrzany o potrącenie pieszego i ucieczkę
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1dquir

Do wypadku doszło w poniedziałek w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu ulic Międzyrzeckiej i Pomiarowej. - Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi 8 wykonując manewr wyprzedzania, zderzył się z volkswagen jetta i odbijając się od niego potrącił pieszego. Pieszy zginął na miejscu - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Zmarły to 60-letni Jan S. bez stałego miejsca zamieszkania.

Sprawca odjechał z miejsca wypadku. Poszukiwania właściciela samochodu trwały około dwóch godzin. Okazało się, że jest nim funkcjonariusz komendy policji w Radzyniu Podlaskim Mariusz W. na co dzień pełniący służbę patrolową. W policji od 14 lat.

d1dquir

- Pierwsze badanie wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie - dodał Wójtowicz.

Policjant został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Zostanie przesłuchany po tym, jak wytrzeźwieje.

Oprócz odpowiedzialności karnej - za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę grozi kara do 12 lat więzienia - policjant poniesie też konsekwencje dyscyplinarne. - Wdrożono już procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby - zaznaczył Wójtowicz.

d1dquir

Podziel się opinią

Share
d1dquir
d1dquir