Trwa ładowanie...
d2nve6m

Policjanci z Warszawy odzyskali trzy auta marki BMW

Policjanci zajmujący się w komendzie stołecznej przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości samochodowej razem z grupą zadaniową Tokio otrzymali informację, gdzie może znajdować się poszukiwany przez austriacką policję, skradziony w wyniku kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Saltzburgu, samochód marki BMW. Auto było zarejestrowane w Systemie Informacyjnym Schengen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci z Warszawy odzyskali trzy auta marki BMW
(WawaLove.pl)
d2nve6m

Policjanci podjęli czynności weryfikacyjne i sprawdzające wiarygodność otrzymanej informacji, następnie rozpoczęli obserwację, która zakończyła się ujawnieniem i zabezpieczeniem pojazdu, który złodzieje wyprowadzili z garażu po uprzedniej kradzieży kluczyków metodą na tzw. "śpiocha". Wartość samochodu oszacowano na 100 tysięcy złotych.

W wyniku prowadzonych działań zatrzymano 39-letniego Mariusza A., który twierdził, że kupił ten samochód kilkanaście dni wcześniej. W warsztacie należącym do mężczyzny znaleziono również kolejne dwa pojazdy marki BMW serii 5 i 6, w których mogły zostać przerobione cechy identyfikacyjne. Teraz policjanci ustalają, skąd i kiedy oba pojazdy zostały skradzione.

Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony w Austrii samochód zabezpieczony. 39-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ.

d2nve6m

Podziel się opinią

Share
d2nve6m
d2nve6m
Więcej tematów