Trwa ładowanie...
d1kezbe

Policjanci pobili staruszkę w sklepie we Wrocławiu. Usłyszeli zarzuty

Zarzuty przekroczenia uprawnień postawiła wrocławska prokuratura dwojgu policjantom, którzy w trakcie interwencji mieli uderzyć 82-letnią kobietę. Policjanci interweniowali w związku z kradzieżą w sklepie, której miała dopuścić się starsza kobieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Screen z youtube.com
Screen z youtube.com (Youtube.com)
d1kezbe

"Nie przyznali się do winy"

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, dwojgu policjantom postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień.
- Nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień - powiedziała prok. Klaus. Funkcjonariuszom grozi do trzech lat więzienia. Prokuratura nie zastosowała środków zapobiegawczych.

Do wydarzeń, które są przedmiotem prokuratorskiego śledztwa doszło w grudniu 2015 roku w sklepie przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Postępowanie zostało wszczęte w czwartek, po tym jak śledczy otrzymali materiały z Komendy Miejskiej Policji. Zostały one sporządzone w związku z postępowaniem dyscyplinarnym prowadzonym przeciwko tym funkcjonariuszom.

Policjanci zawieszeni

d1kezbe

Prokuratura podała, że podczas interwencji dotyczącej kradzieży sklepowej 82-letnia kobieta został dwukrotnie uderzona ręką przez policjantów, była też szarpana. - Zastosowano wobec niej, nieadekwatne do jej zachowania środki przymusu bezpośredniego w postaci użycia siły fizycznej, to jest obezwładnienia i założenia kajdanek na ręce - dodała prok. Klaus.

Policjanci zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych.

Sprawa Igora Stachowiaka. Śmierć na komisariacie

d1kezbe

Podziel się opinią

Share

d1kezbe

d1kezbe
Więcej tematów